İçeriğe atla
Tatlıların En Sevileni: Soğuk Baklava

Tatlıların En Sevileni: Soğuk Baklava

Son yılların en popüler tatlılarından olan soğuk baklava, eşsiz lezzeti ile herkesin damak zevkine hitap ediyor. Geleneksel baklava lezzetinin yeniden yorumlanması olan sütlü soğuk baklava, klasik baklavadan daha hafif olması sebebi ile oldukça fazla tercih ediliyor. Çikolata, süt ve fıstığın eşsiz buluşması ile mükemmel tadına ulaşan ve tadına bakan herkesi büyüleyen soğuk baklavanın en önemli özelliği sıcak günlerde yaşattığı ferahlık hissidir.

Ankara’nın en önde gelen pastaneleri arasında yer alan Liva Pastacılık olarak bugünkü yazımızda soğuk baklavanın inceliklerini sizlerle paylaşacağız. Ayrıca Baklava Kaç Kalori? Kilo Almadan Baklava Yeme Önerileri başlıklı yazımız sayesinde de rahatlıkla baklava yiyebilmek için ihtiyacınız olan bilgilere erişebilirsiniz.

Soğuk Baklava Nedir?

bir porsiyon soğuk baklava liva

Son yıllarda ortaya çıkan ve her gün giderek artan popülaritesi ile vazgeçilmez bir lezzet olan soğuk baklava şerbetinin az olmasına rağmen enfes tadı ile en sevilen tatlılar arasında yer alıyor. Klasik baklavaya oranla şerbetinin az olması soğuk baklavayı popüler hale getiren sebeplerdendir.

Basit olarak klasik baklavanın şerbeti yerine üstüne süt dökülerek elde edilen soğuk baklavanın lezzeti hiç şüphesiz üzerindeki kakaoda yatıyor. Tecrübeli ustalarının maharetinin alışılagelmişin dışındaki tarif ile birleşerek ortaya çıkan soğuk baklava Ankara içerisinde en lezzetli halini Liva Pastacılık bünyesinde alıyor.

En iyi soğuk baklava için tercih edebileceğiniz Liva Pastacılık sadece lezzeti ile değil en uygun soğuk baklava fiyat seçenekleri ile de en doğru tercihi yapmanızı sağlıyor. Klasik baklavaya göre daha az hamur kullanılan soğuk baklava, yarım saati aşmayan pişirilme süresinden sonra dolapta dinlendiriliyor. Servis edilirken kesinlikle soğuk olması gereken soğuk baklava, bu sayede eşsiz lezzetini kazanıyor.

Soğuk Baklavanın En Güzel Hali Liva Pastacılık’ta

tabakta soğuk baklava liva

Ankara soğuk baklava siparişi denildiğinde akla gelen ilk yer olan Liva Pastacılık, aileniz, sevdikleriniz ve dostlarınızla geçirdiğiniz keyifli anları unutulmaz kılmak için bu lezzeti en taze şekilde sizlerle buluşturuyor. Eğer canınız çıtır çıtır ağızda dağılan enfes bir soğuk baklava çekiyorsa Liva ustaları tarafından titizlikle hazırlanan bu lezzetle ağzınızı tatlandırabilirsiniz.

Yediden yetmişe herkesin en çok tükettiği tatlılar arasında yer alan soğuk baklava, Liva Pastacılık raflarındaki yerini en kaliteli ve taze malzemelerin usta ellerle buluşmasıyla alıyor.

Liva’nın soğuk baklavasına eşsiz lezzetini veren en önemli unsurlar emek, ustalık ve tecrübe işinin ehli ustalar tarafından sağlanıyor.

Bayram sofralarından özel gün kutlamalarına özel her anınızda sofralarınızı lezzetlendirerek unutulmaz kılan soğuk baklava lezzeti tazeliğini de uzun süre koruyarak baklava lezzetine istediğiniz an sahip olmanızı sağlıyor.

tek dilim soğuk baklava liva

Liva Pastacılık en uygun soğuk baklava fiyat seçenekleri ile sofralarınızı uygun çözümler ile lezzetlendirmenizi de sağlıyor.

Online baklava siparişi söz konusu olunca liderliği kimseye bırakmayan Ankara’nın vizyoner pastanesi Liva olarak hazırladığımız bu içeriğimizde en sevilen tatlılardan soğuk baklavanın ne olduğunu açıkladık. Siz de bu eşsiz lezzeti deneyimlemek için Liva Pastacılık web sitesi üzerinden tek tıkla soğuk baklava siparişi verebilirsiniz.. Liva Pastacılık Ankara içi siparişlerinizi 45 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kapınıza kadar getirerek tatlı krizlerinize hızlı ve lezzetli şekilde çözüm sunuyor.

 

Aynı zamanda bu yazımız gibi tatlı dünyasına dair bilgilendirici içeriklerimizin yer aldığı blog sayfamızı ziyaret etmeyi de unutmayın!

 

Önceki Makale 1 Kilo Baklava Kaç Dilimden Oluşur?
Sonraki Makale Baklavanın İyisi Nasıl Anlaşılır?