İçeriğe atla
Çikolatalı Pasta

Lezzetine Dayanamayacağınız Çikolatalı Pasta Çeşitleri

Tatlı denince akan sular durur.. Hem de enfes çikolatalı bir yaş pasta olursa sanıyoruz ki hiç kimse hayır diyemez. Çikolata sevenler için birbirinden lezzetli, bol çikolatalı, bol meyveli, bol fıstıklı olan çikolatalı pasta çeşitlerini paylaşıyoruz..

En Sevilen Çikolatalı Pasta Çeşitleri

Çikolatalı Fıstıklı Pasta

liva çikolatalı fıstıklı pasta

Çikolatalı fıstıklı pastalar genelde çikolatalı pasta sevenlerin klasiklerinden olmuş durumda. Fıstık ve çikolatanın şahane uyumundan dolayı en çok yakıştırılan bu ikili yaş pasta sevenlerin favorilerinden. Birde bol fıstıklı olursa ondan güzeli olmaz. Çikolata ve fıstık ikilisi birbirini boğmayan ve yedikçe yediren en güzel ikililerden olur yaş pastada.

Vişneli Çikolatalı Pastalar

Liva çikolatalı vişneli pasta

Çikolatalı pasta içinde mayhoş bir tat sevenler için en iyi seçenek tabii ki vişne! Çikolatanın tatlı lezzetine karşın vişnenin hafif mayhoş aroması zıt ama bir araya gelince harikalar oluşturan iki lezzet. Bu nedenle yıllardır yaş pastada mayhoş aromaları sevenlerin vazgeçemediği bir seçenek olarak çikolatalı vişneli pasta yer alır.

Meyveli Çikolatalı Pastalar

Liva çikolatalı meyveli pasta

Çikolatayı severim ama fazla da yoğun olmasın, çikolatası çok ağır olmasın diyenler için de meyveli pasta seçeneği akla gelir. Çikolata ile meyvelerin uyumu zaten herkesin bildiği bir gerçek. Çikolatalı sosla yapılan meyvelerin sunumları oldukça iştah kabartıcıdır. Çikolatalı meyveli yaş pastada da bu ikilinin uyum aynı şekilde iştah kabartır. Bir de taze meyveler ile yapılmış bir yaş pastanın tadına doyum olmaz. Hem çikolata olsun hem de meyve olsun diyenlerin başvurduğu tek seçenek çikolatalı meyveli pastadır.

Çikolatalı Muzlu Pasta

Liva çikolatalı muzlu pasta

Kış meyveleriyle yapılan hafif yaş pastaları sevenler içinse en uygunu çikolatalı muzlu pastadır. Muzun baymayan tadı ile çikolata buluşunca ortaya harika bir lezzet çıkıyor. Zaten kışın yapılan en hızlı tatlı da küçük kaselerde hazırlanan muz ve çikolata karışımları değil midir? Herkes tarafından en uyumlu görülen bu ikiliden yapılan yaş pasta da enfes oluyor tabi ki. Hem hafif hem de bol çikolatalı bir seçenek arayanlar için yine çikolatalı muzlu pasta güzel bir seçenek oluyor.

Damla Çikolatalı Pasta

Liva damla çikolatalı pasta

Çikolata canavarları için birebir olan damla çikolatalı pastada çikolata üstüne damla çikolata ile lezzet iki katına çıkıyor. Adeta bir duble çikolata keyfi yaşatan damla çikolatalı pasta ile lezzet doruklara çıkıyor. Çikolataya doymak isteyenler için damla çikolatalı pasta kesinlikle en uygun seçenek. Çikolatayı arka arkaya yiyebilirim hiç sıkılmam diyenlerin pastası damla çikolatalı pasta.

Fıstık Drajeli Pasta

Fıstık Drajeli Pasta

Çikolata ve fıstık ikilisini yaş pastada sevenler için diğer bir seçenek de fıstık drajeli pasta oluyor. Tane tane iri fıstıklar, çikolata ile bir araya gelince tam bir lezzet şöleni yaşanıyor. Çikolatanın yanında fıstık da bol bol olsun diyenler için fıstık drajeli pasta bir numara olmalı. Çikolatanın yanında fıstık bakımından da zengin olan, ağızda fıstıkların lezzetine varabileceğiniz enfes pastalardan biri de fıstık drajeli pastadır.

Liva Gizemi

Liva Gizemi pasta

Çikolatalı pasta listemizin bonusu da Liva Gizemi. Liva Gizemi, tam olarak çikolatanın tadına varmak istiyorum diyenler için. Taze kek ve kreması ile tadıyla asla boğmayan, içinden sürpriz frambuaz meyveleri çıkan, drajeleri ile lezzetine lezzet katan enfes bir seçenek. Yaş pastada değişik bir tat arıyorum diyorsanız, Liva Gizemi'ni mutlaka deneyin. Draje, rulo ve frambuaz tatları ile çikolatalı pastanın lezzeti daha da güzelleşiyor.

Çikolatalı pasta sevenler için hazırladığımız çikolatalı pasta çeşitleri listemizi sunduk. Çikolata tutkunlarının tüm pastalara bayılacağını biliyoruz o yüzden şimdiden afiyet olsun diyoruz. :)

Önceki Makale Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar