Liva Pastacılık Ankara - Tarihçe

Liva Pastaneleri ilk şubesini Aşağı Ayrancı’da 16 Ekim 1993’de açtı. Pastacılık alanında yakaladığı damak zevki ve hafifliği, dünya pastacılık sektöründeki yenilikleri yakından takip etmesi sayesinde Liva, bir çiçek bahçesi görünümündeki Aşağı Ayrancı şubesinden sonra hızla büyümeye başladı. Yoğun talebe cevap verebilmek ve kalitede standardı yükseltmek amacıyla Liva İstanbul Yolu satış mağazası ve Pasta Fabrikası hizmete girdi.

Konsept değişikliği ve daha özel damak zevklerini sunmak amacıyla dünya mutfağı ve kendine özgü pasta çeşitleri ile Bahçelievler Liva BİSTRO ve İNCEK şubeleri açıldı. Liva, yeni bir marka olarak Liva Gurme konseptiyle GREEN ve FLAT şubeleri ile büyüme sürecini devam ettirdi. Gelen talepler doğrultusunda Kızılay Moda Sokağına da Liva Kızılay Şubesi açıldı.

Başarının Öyküsü

Hacıosmanoğlu Gıda’nın ilk kuruluşu 1970’lere dayanmaktadır. Kurucumuz Cumali Hacıosmanoğlu iş hayatına, halen devam eden tüp gaz bayiliği, daha sonra da unlu mamuller ve ekmek imalatına girmiştir. Aile şirketi olarak kurulan şirketimizin temelleri Ankara Yüzüncü Yıl semtindeki doğal ekmek üreten fırınla atılmıştır.

Sektördeki tüm firmalarımız Cumali Hacıosmanoğlu’nun temel ilkelerinden, disiplininden ve iş ahlakından kopmadan 36 yıldır ticari hayatına devam etmektedir. Ekmek imalatında uzun yıllar kendilerine hatırı sayılır bir isim edinen Reyhan Hacıosmanoğlu ailesi, yenilik arayışları ve “sürekli gelişim” felsefesi doğrultusunda yeni bir alan olan pastacılık sektörüne girme kararı aldı. Tüm ailenin özverili çalışmaları, koşulsuz müşteri memnuniyetini kendilerine ilke edinmeleri ile çok kısa bir zamanda pastada yakaladığı damak zevki ve hafifliği, dünya pastacılık sektöründeki yenilikleri anında uygulaması sayesinde müşterilerinin yoğun beğenisini kazandı. “İnsanları mutlu etmek sevdamızı güçlendirir” mottosuyla yeniliğe giden yolda ilham kaynağı olarak çocuklarını sahaya indiren Hacıosmanoğlu ailesi, Kızım Bahçelievler ve Kızılay’da açılan Mocaco Coffee’nin sorumluluğunu kızlarına, Liva markasını da oğullarına emanet ettiler.