İçeriğe atla
Liva sacher kek

Çikolatalı Tatlıların Dayanılmaz Lezzetleri

Çikolata tutkunlarının vazgeçemediği bir şey varsa o da çikolatadır diye tahmin ediyoruz. Hangi çeşit çikolata olursa olsun hepsini afiyetle yenebilir. Sütlü, bitter, fıstıklı, beyaz çikolatalı farketmez hepsi birbirinden şahane. Durum böyle olunca en sevilen tatlılar da tabii ki çikolatalı tatlılar oluyor. Çeşit çeşit çikolatalı tatlılar arasından hangisini yiyeceğimize karar veremeyip hepsini yemek isteyebiliriz. :) Kimsenin hayır diyemeyeceği, en meşhur çikolatalı tatlıları listeliyoruz.

İçi Dışı Çikolata: Sufle

sufle

Sufle denince akan sular durur. Çikolata sevenlerin favori tatlılarından biridir sufle. Fırından yeni çıkmış, çikolata kokan enfes bir sufle ve üzerinde eriyen vanilyalı dondurma.. Daha ne isteriz! Dayanılmaz lezzeti ile sufle, her yemekten sonra midenize bayram yaşatır.

Çayı Aşkı Getiren Lezzet: Brownie

brownie

Şöyle içi bol fındıklı, bol bisküvili ve tabiki bol çikolatalı bir brownie ve yanına da uyeni demlenmiş bir çay olsa hiç fena olmazdı sanıyoruz. Beş çayında, akşam film izlerken, hafta sonu keyif yaparken... Brownie'nin her an yenebilme potansiyeli var. Çikolatalı tatlı sevenlerin pratik yapılışı sayesinde şipşak yapıp, afiyetle mideye indirdikleri bir lezzettir kendisi.

Viyansal Bir Lezzet: Sacher

Liva sacher kek

Viyana'dan dünyaya sunulan muhteşem bir tatlı. Yoğun çikolatalı tadının yanında nasıl o kadar hafif olduğuna inanamayacaksınız. Franz Sacher, kendisi pastanın yaratıcısı olur, Sacher kekin tarifini yıllarca saklamış ve sonrasında açtığı otelinde satmaya başlamış. Bol çikolatalı, yoğun kakao lezzetiyle harika bir tatlı. Tüm dünyada sevilerek tüketilen Sacher'in yanına enfes bir kahve yapıp tatlının hakkını vererek afiyetle yiyiniz.

Midenizi Bayram Ettirir: Çikolata Bombası

 

Çikolata tadı ve muhteşem görüntüsüyle ağız sulandıran tatlılardan biri daha! Çikolata bombası önünüze geldiğinde siz tam yemeye hazırlanırken, yaptığı şovla daha da çok iştah açıyor. Lezzetli çikolata topunun yanında, üzerine dökülen sosuyla lezzetine lezzet katıyor. Sos döküldüğünde, çikolatadan yapılan kabuğu açılarak sosla bütünleşiyor ve ortaya muhteşem bir lezzet çıkıyor. Muhteşem lezzetiyle çikolata bombasını tatma için sizi Liva'ya bekliyoruz!

Kakaoluların En Hafifi: Çikolatalı Mousse

çikolatası mus

Çok ağır tatlıları yiyemeyen ama çikolatan da uzak duramayanların tatlısı diyebiliriz çikolatalı mousse (mus) için. Hafifliği ile tatlı yiyormuşsunuz hissi vermeyen ama tadıyla midenize hitap eden lezetli bir tatlı olarak anlatabiliriz onu. Çikolatalı hafif tatlıları sevip de hâlâ çikolatalı mousse denemediyseniz, bir an önce denemenizi tavsiye ediyoruz.

Çok Pratik Çok Lezzetli: Supangle

supangle

Çikolatalı tatlılar arasında sayabileceğimiz yapımı en kolay tatlı Supangle. Fakat yinede kıvamı tutmazsa pek de beklentiyi karşılamaz. Çikolata sevenler olarak kase kase supangle yiyebiliriz. Bir de bitter çikolatalısı ve üzerine fıstık tozu olursa harika olur tabii ki.

Önceki Makale Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar