İçeriğe atla
en güzel pastalar

Düğününüz İçin Mutlaka Bakmanız Gereken En Güzel Pastalar

Kar, yağmur, soğuk derken bir kışı daha geride bırakıp, yaz mevsimini karşılamaya hazırlanıyoruz. Yaz geldiğinde her sene olduğu gibi düğün sezonu da açılmış olur. Düğün mevsiminde karar verilecek, yapılacak birçok detay arasından pasta seçiminizi son ana bırakmayın. Yeni düğün pastası trendleri ile en özel gününüzün bütün detaylarına yakışan bir pasta yaptırın. Paylaşacağımız güzel pastalar arasından kendi düğününüze yakışan bir tane bulabilirsiniz veya ilham alabilirsiniz. Düğünlerde artık pastalar da organizasyon detaylarına ve süslemeye uyum sağlayacak şekilde seçiliyor. Siz de bu akıma ayak uydurun ve pastanız ile düğünün tüm detaylarını bütünleştirin.

En güzel pastalar

Düğün pastalarına geçmeden önce pasta yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı detayları paylaşalım. Öncelikle pastanızı bildiğiniz ve güvendiğiniz bir yerden yaptırın. Kullanılacak malzemelerin kaliteli ve taze olması, pastanın lezzetli olması, fazla ağır olmaması ve düğün günü herhangi bir sıkıntı yaşanmaması açısından bildiğiniz bir yerden seçim yapmak önemli bir nokta. İkinci olarak ise pastanızın tasarımını mutlaka en ince ayrıntısına kadar anlatın ve karşı tarafında doğru anladığından emin olun. Eğer mümkünse örnek resim ya da tasarım götürmeniz daha iyi olur. Ek olarak, malzemelerin düğününüze en yakın zamanda alındığından ve hazırlandığından emin olun. Özellikle sıcak günlerde krema, meyve gibi malzemeler çok çabuk bozulurlar. Bu da misafirleriniz için riskli bir durum olur. Son olarak, pastanın neli olacağına karar verdikten sonra küçük bir pasta örneğinden tadım yapmayı unutmayın! Pastanın neli olacağına bir türlü karar veremiyorsanız tadım yapmak size yardımcı olur.

En Güzel Pastalar

Düğününüz için değişik pastalar arasından seçim yapmanın oldukça zor olduğunu tahmin ediyoruz. Bu yüzden fikir vermek için en güzel pastaları paylaşıyoruz. Son yıllarda artık pastaların düğün temasına uygun olarak yaptırılması çok moda. Düğün süslemenizde kullandığınız çiçekleri veya deniz kabuklarını pasta üzerinde de kullanabilirsiniz ve böylece düğününüzde her detayla bütünlüğü sağlamış olursunuz.

Yaz Temalı Düğün Pastaları

en güzel düğün pastaları

İlk olarak yaz konseptli pastalardan başlayalım. Malum yaz aylarına yaklaştığımız için düğün sezonu da tam anlamıyla başlamış oluyor. Yazı sevenler olarak çoğunlukla yaz temasını kullanırız. Düğün deniz kenarında olsa da, olmasada... Denizden uzak olsanız bile sahilin o sıcak havasını deniz kabukları, mumlar ve deniz yıldızları ile düğününüze taşıyın.

Sade ve saf görünen bir pasta tasarımı istiyorsanız, tamamen pamuk gibi beyazlardan yapılmış bir pasta üzerine birkaç deniz kabuğu serpiştirerek istediğiniz sade havayı yakalabilirsiniz. Pastanın üzerinde figürler olmasını istemiyorsanız, deniz kabukları görünümünü kabartmalı olarak da yaptırabilirsiniz. Daha zarif ve saf bir pasta yaptırmış olursunuz. Yaz temalı ama renkli bir pasta olsun diyorsanız da, pastel renkleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yaz düğünlerinin o salaş ve hafiflik havasını pastanızı çok abartarak bozmak istemezsiniz. Pastada da yine pastel renkli, sade bir tasarım tercih ederseniz düğünün yaz temasını yakalayan bir pastanız olabilir.

Rustik Düğün Pastaları

en güzel rustik düğün pastaları

Son zamanların sürekli yükselen trendlerinden biri de rustik tasarımlar. Her konuda rustik trendi gittikçe popüler olmaya başladı. Ve tabii ki bu etki düğünlerde de kendini gösterdi. Önceden daha renkli ve gösterişli olan düğünler, artık daha sade, daha doğal görünüyorlar. Tabii ki tüm detaylar için hâlâ çok uğraşılıyor, ama uğraşılmamış görünümü verilerek doğal bir hava yaratılıyor. Rustik pastalar da aynen bu şekilde daha doğal bir görünümde oluyorlar. Eğer düğününüz doğal bir havada olacaksa, yani kasalar içinde taze meyveler, samandan oturma alanları, ahşap ve kır çiçeklerinin doğallığı ile yaratılan bir nikah alanınız varsa, rustik pastaların düğününüze çok yakışacağını söyleyebiliriz.

Rustik pastaların en belirgin özelliği üzerinde tatlı ve şirin çiçekler yerine, vahşi tür kır çiçeği figürlerinin kullanılması ve renklerin daha koyu ve soluk renklerde olmasıdır. Ayrıca rustik tarzdaki pastaların eskitilmiş bir görünümleri vardır. Pastaya nasıl eskitilmiş görünüm verilebilir ki demeyin. Görseldeki örneklerde olduğu gibi pastanın üzeri tamamen kremayla kaplanmayarak, altta kekin görüneceği şekilde açıklıklar bırakılarak eskitilmiş görünüm verilebiliyor.

Romantik Düğün Pastaları

en güzel romantik pastalar

Romantik kalplere romantik pastalar! Eğer düğününüzü çiçekler, mumlar, tüller ve beyazlar içinde hayal ediyorsanız, ozaman romantik pastalar tam da size göre. Düğününüz için romantik bir ortam düşünüyorsanız ve masanızda çiçek, mum, dantel ve kalplerden oluşan bir kombin veya bunlardan herhangi biri varsa romantik detayları olan bir düğün planlıyorsunuzdur. Bu tarz düğünlerde en çok tercih edilen pasta çeşidi romantik düğün pastalarıdır.

Romantik düğün pastaları, genellikle çiçeklerle veya kalplerle süslenmiş olur. Fakat son yıllarda iri ve göze çarpan çiçeklerle süslenenleri daha çok moda oldu. Gül, leylak veya şakayık gibi süslü çiçekleri kullanarak pastaların üzeri süsleniyor. Romantik pastaların taban renkleri genellikle açık tonlarda ve pastel renklerden tercih edilir. Bazen etrafına dantel veya kurdela sarılarak daha romantik bir hava katılıyor. Kalitesine güvenebileceğiniz bir pasta için, Liva'dan özel butik pasta siparişi verebilirsiniz.

Kış Düğünü Pastaları

Kış düğün pastaları

Düğünler sürekli yazın oluyor diye bir kural yok. Kış insanları için de masalsı ve rüya gibi olan kış düğünleri gerçekleştiriliyor. Kış düğünlerinde genellikle kışı anımsatan süsler v detaylar kullanılıyor. Örneğin, kozalak, kar küreleri, kar motifleri, çam yaprakları kış düğünlerini süslüyor. Kış pastalarında da aynı şekilde kozalak, çam ağacı ve kar motifleri, kar yağmış görünümünde çiçekler pastaları süsleyen detaylar. Kış pastaları için seçilen renk genellikle beyaz oluyor. Fakat bazen çok açık tonlarda pastel renkler de seçilebiliyor.

İhtişamlı Düğün Pastaları

düğün için en güzel pastalar

İhtişamlı ve farklı pastaları çok seviyorsanız, bu muhteşem pastaları mutlaka düşünmelisiniz. Düğün süslemeniz için de hep farklı olan ve göze çarpan detayları kullanmak içinizden geliyorsa, o zaman siz sıradanlığı sevmeyen bir kişiliğe sahipsinizdir. Sadece bir gün olacak düğününüz için de en güzel ve en farklı detaylara sahip olmak istersiniz. Bu tarz düğün pastaları tüm gözleri üzerine çekerek bir anda düğünün yıldızı olabilirler. Pasta zamanı tüm misafirlerinizin dikkati pastanızda olsun istiyorsanız bu pastalar sizin için yapılmış!

İhtişamlı düğün pastalarında mutlaka birden fazla detay ve süsleme vardır. Ayrıca, renk seçimi de tek bir renkten yana değil, birkaç farklı renkten yana yapılmıştır. Resimdeki çiçekli pastada gördüğünüz gibi üç katlı bir pastanın iki katında da göze çarpan çiçek buketleri kullanılmış ve bir katındada metalik altın rengi kullanılarak farklı bir süsleme yapılmıştır. Liva'dan bu altın renkli ve çiçekli özel pastayı sipariş verebilirsiniz. Diğer renkli pastada da aynı şekilde, kurdela, kalp ve çiçeklerden oluşan süslemelerin yanında üç farklı renk ile pasta daha da dikkat çekici hale getirilmiş. Bu pastada olduğu gibi renklerin birbirine ve süslemeye uyumlu olması önemli bir nokta. Kırmızı kalp özel pastayı sipariş vermek için Liva'nın sitesine bakabilirsiniz.

Düğün mevsimine yaklaştığımız şu günlerde, bütün telaşlı hazırlıklarınız arasında pasta konusunda biraz yardımcı olmak ve yol göstermek istedik. Düğün pastanızı seçerken kararınızı çok iyi vermeli ve içinize sinen bir seçim yapmalısınız. Liva'nın diğer özel pasta çeşitlerine online site üzerinden bakabilirsiniz.

Önceki Makale Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar