İçeriğe atla
katlı pasta ve pastacı

Düğün Pastası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hayatınızın en mutlu günlerinden birisi olan düğününüz için sipariş vereceğiniz pastanın büyük bir önemi bulunuyor. Her güzel günümüzü kutlarken mutlaka yaptığımız ya da satın aldığımız pastalar, mutlaka lezzetli ve kaliteli olmalı.

 

Pek düğün pastası seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Ne tür pastalar bizim için daha verimli olur?

Düğün pastası seçerken ilk olarak düğünü gerçekleştireceğiniz mekan ve düğününüzün konseptini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Düğünün temasıyla bir bütün olacak pasta, hem sizin hem de misafirinizin düğünden büyük zevk almasını sağlayacaktır.

Daha sonra ise içinde bulunduğumuz dönemin pasta modasına ve trendlerine bir göz atmak gerekir. En çok satılan ve yaptırılan pasta tipleri, düğününüz için size mutlaka bir fikir verecektir. Örneğin gelinliğinizin dantel işlemeleri varsa buna uygun bir pasta süslemesi seçebilirsiniz.

Pastacının referansına dikkat!

Düğün pastası seçerken en çok dikkat edilmesi gereken konu ise sipariş vereceğiniz firmanın kalitesi. İstediğiniz modelde bir pastayı işinde usta olan bir pastacıya yaptırmadığınız takdirde bu sizin için hüsran olacaktır.

Bu nedenle pastanızı yapacak olan firmanın referanslarını kontrol etmeli, kullandığı malzemelerin kalitesini de ölçmelisiniz. Mümkünse pastacıdan pasta tadım randevusu alarak, hem el işçiliğini hem de lezzetini kontrol edebilirsiniz.

pastanın yanında duran kadın pastacı

Son trend düğün pastası modelleri

Pastacınızı buldunuz, konseptinizi de belirlediniz şimdi sıra hangi modelde pasta siparişi vereceğiniz konusuna geldi. Sizler için hazırladığımız bu liste sayesinde hayalinizdeki pastayı bulabilir, ilginç fikirler de edinebilirsiniz.

Mimari pastalar

Baktığınız zaman sizi büyüleyecek nitelikte olan mimari pastalar, mükemmel bir sanatkarın elinden çıkmış bir yapı gibi duruyor. Düğününüzü harika bir güne dönüştürmenizi sağlayacak olan bu model aynı zamanda misafirlerinizi de size hayran bıraktıracak.

Romantik pastalar

Gelin ve damadın aşkını yansıtan romantik pastalar, mükemmel bir şekilde işlenmiş çiçekler ve kalp desenlerinden oluşuyor. Aynı zamanda gelinin kıyafetini tamamlayan nitelikte olan bu pasta trendi ile aşkın büyüsünü düğünüze işleyebileceksiniz.

Gelin ve damat pastaları

Gelin ve damadın minyatür oyuncaklarının yer aldığı bu pasta çeşidi hem eğlenceli hem de duygusal olması nedeniyle dikkat çekiyor. Artık düğünlerde klasikleşmiş olan bu trend, sizi asla pişman etmeyecek.

Eğlenceli pastalar

Gelin ve damadın eğlenceli kimliğini tüm misafirlerin de hissetmesini sağlayacak olan eğlenceli pastalar, farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Komik mesajları, komik fotoğraflar ya da ilginç figürlere bezenmiş olan bu pasta modeli, işinde usta bir pastacının elinden çıktığı zaman adeta bir şahesere dönüşüyor.

Sizler de düğününüzü eğlenceli kılmak ve misafirlerinizi güldürmek istiyorsanız bu pasta çeşidini kendi hayat tarzınıza ve beğenilerinize göre sipariş edebilirsiniz.

Eğlenceli Düğün Pastası

Çılgın pastalar

Partinin farklı konseptine uyacak olan çılgın pastalar, sabaha kadar dans etmek isteyen çiftlerimiz için ideal bir seçim olacaktır. Eşsiz fikirleri, harika bir tasarımla birleştiren bu pasta modeli hayal gücünüzün sınırsızlığıyla daha da ilgi çekici bir hale gelecektir.

Cupcake pastalar

Cupcake’lerden oluşmuş bir dağ düşünün, işte cupcake pastalar da sizlere bu hissi verecek. Birçok lezzetli ve farklı tasarımda cupcake’in birleşmesinden oluşan bu pasta modeli klasik pastalardan sıkılan çiftlerimizin içini ferahlatacaktır. Hazır tasarımlardan tutun, aklınızda olan fikirler ile de sipariş verebileceğiniz bu pasta çeşidi ile misafirlerinizin de gözünü şenlendireceksiniz.

Makaron pastalar

Son zamanların en trend tatlılarından, Fransız harikası makaron, gelinler arasında oldukça sık kullanılan pasta malzemelerinden biri haline geldi. Son birkaç yıldır en çok tercih edilen düğün pastası modelleri arasına giren makaronlar; hem gözünüze hem de ağzınıza hitap edecek.

Macaron Düğün Pastası

Önceki Makale Yılbaşı Atıştırmalıkları ile Sofralara Lezzet Katın! Yılbaşı Atıştırmalıkları ile Sofralara Lezzet Katın!