İçeriğe atla
Düğün Pastası

Düğün Pastası Seçerken En Sık Yapılan 4 Hata

Düğün pastası seçimi, düğün hazırlıklarının belki de en önemli aşamasıdır. Tabi diğer tüm hazırlık aşamaları gibi düğün pastası seçimi de büyük bir dikkat ve özen gerektiriyor. Düğün gününüz her şeyi ile ışıl ışıl ve dört dörtlük olmalı, öyle değil mi? Her şey yolunda gibi görünse de bu yoğun dönemde bazı ufak detaylar gözünüzden kaçabilir. Bu çok normal. Ama aşılmayacak kadar büyük bir sorun da değil. Bu sebeple düğün pastası seçerken yapmamanız gereken dört büyük hatayı sizlerle paylaşıyoruz. Bu hataları tüm detaylarıyla incelemenizi ve kendi pastasınızı seçerken bu detayları hatırlamanızı umuyoruz.

Düğün pastası

Düğün Pastası Seçimini Son Ana Bırakmak

Yapılmaması gereken en kritik hata budur. Sakın ama sakın “Altı üstü bir pasta, hemencecik hallederiz” diye bir düşünceye kapılmayın. Bu dönemin son derece yoğun geçtiği su götürmez bir gerçek elbette ama kendinize belirli bir ajanda hazırlar ve her şeyi adım adım yaparsanız, hem stresiniz azalır hem de her şey dilediğiniz gibi olur. Pasta da düğün gününün en şık parçalarından biri olduğu için ona da vakit ayırmanız gerekir. Pastayı, şeklini ya da tadını beğenmeme ihtimalinize karşı mutlaka pasta seçimini düğün gününüzden en az iki hafta önce halletmiş olun.

Pasta Siparişinde Zamanlamaya Dikkat Etmemek

Pasta siparişi verirken pastanın salona ya da mekana hangi saatte getirileceğini mutlaka belirtin. Çok sıcak havalarda pastanın erimesini ya da çok soğuk havalarda pastanın donmasını istemezsiniz, değil mi? Düğünün yapılacağı mekanda pastayı muhafaza edebileceğiniz bir yer varsa, pasta düğün saatinden önce mekanda olursa işiniz daha kolay olur. Pastanın muhafaza edileceği yer yoksa ve pastayı çok erken bir saatte getirirlerse, hem erimiş (ya da donmuş) hem de tazeliğini kaybetmiş bir pasta ile karşılaşırsınız.

 

Düğün pastası

Pasta Şeklinde Abartıya Kaçmak

Düğün pastası

Düğün pastanız size özel ve sizi yansıtan bir şekle ve tasarıma sahip olmalı. Kendi halinde mütevazi bir çift iseniz, daha sade şekil ve modeller; eğlenceli ve uçuk bir çiftseniz değişik tasarımlar (gitar şeklinde bir pasta vb.) tercih edebilirsiniz. Bir de “Pasta ne kadar çok katlı olursa o kadar muazzam olur” gibi bir yanılgıya asla kapılmayın.

Çok katlı bir pastanın devrilmesi çok kolaydır ve düğün gününüzde pastanın altında kalabilme ihtimaliniz vardır. Bu yüzden, kat sayısı, şekil ve tasarım konusunda dikkatli olmalısınız.Elbette düğünde her şey çok güzel olmalı. Ama bazı insanlar güzel ve estetik bir görüntüye şatafatı artırarak ve gereksiz detaylar ekleyerek ulaşacağını zannediyor. Ancak gereğinden fazla abartıya kaçmak, maalesef hem çirkin hem de bayağı bir görüntüye neden oluyor.

Alerjen Gıda Maddelerine Dikkat Etmemek

Özellikle de kalabalık bir düğün bekliyorsanız, pastanın içeriğinde fındık veya fıstık gibi alerjiye neden olacak gıda maddelerine dikkat etmelisiniz. Tabi ki düğüne katılan herkesin neye alerjisi olduğunu bilemezsiniz ama bu tür maddelerden uzak durursanız, bu ufak alerji riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Önceki Makale Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar