İçeriğe atla
Nişan & Söz Çikolatası İçin Yaratıcı Fikirler

Nişan & Söz Çikolatası İçin Yaratıcı Fikirler

İnsanların hayatının en önemli dönüm noktalarından birisidir evlilik. Evlenmek için atılan adımlar söz ve nişanda da büyük hazırlıklar yapmak gerekir. Bu coşkuyu en iyi biçimde sevdiklerimize yansıtabilmek için de yaratıcı fikirler ararız hep.

Kız isteme, söz, nişan, kına ve düğün; evliliğin adımlarıdır ve her birinin kendine ait ritüelleri farklılıkları bulunmaktadır. Bu günün çok güzel geçmesini istediğimiz için değişik fikirler araştırırız. Özellikle de söz çikolatası ve nişan çikolatası konusunda yaratıcılık mühimdir. Çünkü gelen misafirlere bu muhteşem lezzetlerden sunarız ve onların da bu organizasyonlardan keyif almalarını isteriz. Bir de ek olarak işin masraf yönü var. Butik çikolatacılara çikolata yaptırmak ve farklı şekillerde paketletmek istersek masraf konusunda biraz açılabiliriz. Bu nedenle en güzel söz ve nişan çikolatası tasarımlarını da kendi imkanlarımız ve kendi hayal gücümüz ile hazırlayabiliriz. Bu yazımızda sizlere en güzel nişan çikolatası ve en güzel söz çikolatası örneklerini paylaşacağız. Böylece hem hayal gücünüzü kullanıp hem de bizim bahsedeceğimiz tasarımlardan ilham alarak harika çikolataları hazırlayabilirsiniz. Haliyle masrafınız da ciddi anlamda azalmış olur.

Nişan ve söz çikolataları için başlangıç adımları

Çikolataları satın almadan önce ilk başta çikolatanın neyli olacağına ve nasıl bir şekle sahip olmasını istediğinize karar verin. Paketler sadece çikolatalardan mı oluşacak yoksa içerisine badem şekerleri de koyacak mısınız? Önce bunları ciddi anlamda oturup düşünün ve planını yapın. Daha sonra ise iş paketleme kısmına geliyor. Bunun için birçok dükkandan harika paketler, kutular, kurdeleler ve süsleme eşyalarını satın alabilirsiniz. Örneğin genelde nişanlık ya da sözde giyilecek kıyafetin rengine göre bir paketleme yapılmaktadır. Bu yolu izleyebilirsiniz. Paketinizin modeline ve rengine karar verdiyseniz sıra süsleme kısmına gelecek. bunun için de farklı birçok tasarım mevcut. Sade süslemelerden gösterişlilere, işlemeli olanlardan süslülere kadar birçok değişik paket süsleme eşyaları mevcut. Ek olarak çikolataları isterseniz nişana ve söze katılacak kişilere birer tane vermek üzere tasarlayabilirsiniz, isterseniz de şık bir tepsi ya da kasede sunabilirsiniz. Bu size kalmış bir karar. Ama kesinlikle maddi açıdan kendinizi zorlamak istemiyorsanız tasarımlarınızı kendiniz hazırlamalısınız. Bu sayede ciddi tasarruf elde edersiniz. Hem de kendi işinizi kendiniz göreceğiniz için içinize siner ve rahat edersiniz.

Peki hangi çikolata tasarımları şu sıra revaçta? Biraz bunları inceleyelim.

Gondol İçerisinde Çikolata Tasarımı

Nişan ve söz çikolatası dendiği zaman akla ilk olarak süs gelir. Gondol içerisindeki çikolata tasarımları da gösteriş için ideal bir seçim olacaktır. Bu tasarımı gerçekleştirebilmek için öncelikle şık bir gondol almak ve içerisine uyumlu renklerde paketli çikolatalardan koymak gerekecek. Daha sonra ise boncuk olsun inci olsun dilediğiniz gibi üzerini süslemeniz mümkün. Bu gondol tasarımlarında hem tek renk kullanabilirsiniz hem de çeşitli renkleri bir arada. Ama genel itibariyle gümüş gondollar sıklıkla tercih edilen çeşitlerden birisi. Aklınızda bulunsun.

 

Altın Rengi Çikolata Tepsisi

Gold aynalı bir tepsi üzerine yerleştireceğiniz fındıklı çikolataların kenarlarını gold drajelerle süsleyebilirsiniz. Ek olarak bu tepsinin kenarını ve köşelerini yapay çiçek, tül ya da isimlerle süslemeniz de mümkün olacaktır. Tüm bu malzemeleri söz ve nişan kutlamaları için ürün satan dükkanlardan uygun fiyatlarla temin etmeniz mümkün. Tepsilerin büyüklüğünü de gelecek olan misafir sayısına göre seçebilirsiniz. Ortalama bir tepsiye genel olarak 30 adet çikolata sığıyor. Buna dikkat edin ki eksik çikolata olmasın.

Ayaklı Tepside Çikolata Tasarımı

Bu tepsiler sizin tercihinize göre aynalı ya da düz tasarımda olabilir. Ayaklı olması nedeniyle daha şık bir görünüm elde edersiniz. Eğer söz ve nişanınızın gösterişli geçmesini istiyorsanız mutlaka bu tip bir tepsi tasarımı seçmenizi tavsiye ediyoruz. Dilerseniz bu tepsiyi tül ve kurdeleler ile süslemeniz de mümkün. Örneğin bir tasarım örneği verelim. Gümüş tepsi üzerinde gümüş renkli paketli çikolatalar ve drajeler. Üzerine de harika mor bir kurdele. Hayal ettiniz değil mi?

Spesiyal Çikolata Tasarımı

Eğlenceli bir karakteriniz mi var? Yemek ve çikolata gibi kavramlar sizin için çok mu önemli? O halde mutlaka spesiyal çikolata tasarımını denemelisiniz. Bu tasarımda şunları yapabilirsiniz: Gümüş bir tepsi alarak içerisine sütlü, bitter madlen çikolatalar koyabilir üzerlerine ise truflarla süsleyebilirsiniz. Bu trufların da çeşit çeşit olmasına dikkat edin. Örneğin Hindistan cevizli truf, böğürtlenli draje vs. gibi çikolataları eklemeniz mümkün. Bunun yanı sıra üzerlerini de yapay çiçek ve kristal tüllerle süslemeniz mümkün.

Kalpli Çikolata Tasarımları

Güzel bir kalp tepsi alarak kendinize harika bir nişan ve gümüş çikolatası tepsisi yapabilirsiniz. Şöyle bir örnek de verebiliriz. Kalp içerisine yerleştireceğiniz paketli çikolataların üzerini boncuklarla kalp yaparak süsleyebilirsiniz. Ek olarak kalp tepsinin yanına güzel bir yapay çiçek de yerleştirmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca tüm bunları hazırlamak da çok vaktinizi almaz, ek olarak tasarruf da yaparsınız.

Dantelli Çikolata Tasarımları

Çikolatalarınızı seçtiniz, dilediğiniz renge göre paketleme de yaptınız. Şimdi sıra üzerlerini süslemeye geldi. Peki ne şekilde bir süs hoşunuza gider? Bize kalırsa dantelli çikolata tasarımları şu sıralar oldukça tutuluyor. Bu tip bir tasarımı seçmek ister miydiniz? O halde size anlatalım. Öncelikle ufak danteller hazırlayarak çikolata paketlerine göre boyutlandırmanız gerekiyor. Sonra paketleri bu dantel örgülerin içerisine yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Biraz zahmetli bir iş ama emin olun değecek. Çünkü ciddi anlamda çok güzel bir görüntü elde ediyor olacaksınız.

İsimli Çikolata Tasarımları

Nişan ve söz çikolatası tasarımları yeni evlenecek çiftler için çok önemlidir. Mutluluklarını çevrelerindeki herkesle paylaşmak isteyen genç adaylar, her şeyin güzel olmasını isterler. Bu nedenle de özellikle çikolata konusunda detaylı davranırlar. Şimdi size farklı ve güzel bir tasarımdan bahsedeceğiz. İsimli çikolata tasarımları. Bu tasarımlar ile sevginizi herkese yansıtmanız mümkün. Hazırladığınız paket çikolataların üzerine boncuklarla ya da hazır metallerle adlarınızın baş harflerini ekleyebilirsiniz.

Çiçek Çikolata Tasarımı

Ufak ufak kutuların içerisine çeşitli çikolatalardan yerleştirip daha sonra gövdesini kurdele ile ve üstünü yapay çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Emin olun bu tasarım tüm ziyaretçilerin hoşuna gidecektir. Hem de yapılması basit olması nedeniyle de sizi uğraştırmayacaktır. Bize kalırsa bu tip bir tasarımı seçmeniz nişan ya da sözünüzün daha hareketli geçmesini sağlar. Çünkü kişiye özel sunulan çikolatalar, insanları daha çok mutlu eder.

Önceki Makale Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar