İçeriğe atla
Liva Öğretmenler Günü Pasta

Öğretmeninize En Lezzetli Hediye

5-li-kurabiye

 

24 Kasım öğretmenler gününde işlerini sevgiyle yapan öğretmenlerin kıymetini bir kez daha farkediyouz. Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kişileri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Türkiye'de her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanır. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Pek çok ülkede 1994'ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir.

Bizi sabırla, özveriyle ve büyük çabalarla büyüten, tüm bildiklerini bize aktarmaya çabalayan, bilgileriyle bize ışık tutan öğretmenlerimiz hepimizin hayatında büyük izler bırakmıştır. Kimimize hayat dersi vermişlerdir, kimimize sevmediğimiz bir dersi sevdirmişlerdir veya mesleğimizi seçmemiz için farkında olmadan yardımcı olmuşlardır. İşte bu yüzden hayatımıza bu kadar derinden dokunan öğretmenlerimizin kıymeti çok büyüktür.

Büyük fedakarlıklarla ellerinden gelen tüm bilgi birikimini öğrencileri için harcayan eğitmenler, kendileri için hazırlanan öğretmenler günü şiirlerinde birbirinden güzel cümlelere nail olacak. İcra ettikleri kutsal meslek nedeniyle öğrencilerin gönlünde taht kuran eğiticiler için düzenlenen öğretmenler günü, şiirler ve güzel sözlerle kutlanacak.

 

ogretmenler-gunu-pasta

Her sene öğretmenler gününde büyük bir heyecanla öğrencilerini bekliyorlar. Öğrencilerinden gelen tebrikler, sevgi sözcükleri, gözlerindeki neşeyi görmek biliyoruz ki onlar için en büyük armağan. Yine de öğretmeninize tatlı bir hediye vermek istiyorsanız, en güzel öğretmenler günü şiirinizle birlikte öğretmenlerinizin ağzını tatlandıracak hediyeler en güzeli olabilir. Öğretmenler Günü'ne özel hazırladığımız şirin pasta ve kurabiyelerimizi almadan gitmeyin. Sitemizde bulunan ürünler kısmından pasta ve kurabiyelere bakabilirsiniz.

 

ogretmenler-gunu

Önceki Makale Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar