İçeriğe atla
Baby Shower Bebek Sepeti ve Bebek Çikolatası Seçenekleri

Baby Shower Bebek Sepeti ve Bebek Çikolatası Seçenekleri

Hayatımıza girecek olan bir bebek sadece bizim için değil, çevremizdeki herkes için bir sevinç unsuru olur. Onun dünyaya gelişini kutlamak ve mutluluğumuzu paylaşmak isteriz. Bebek çikolatası ikram etme geleneği mutluluğu paylaşma unsurlarından yalnızca biri.

Bebek için son dönemde yapılan en popüler kutlama tabi ki baby shower… Türkçeye “bebek için hediye yağmuru” şeklinde çevrilen baby shower, anne ve bebeği hediye yağmuruna tutmanız gereken bir kutlama partisi.

Bebek için alınan hediyelerle birlikte bebek sepeti hazırlayarak davetlilere de hediyeler dağıtılan bu partide, asıl amaç bebek dünyaya gelmeden önce ihtiyacı olan her şeye sahip olmasını sağlamaktır.

Bizim kültürümüzde yeni yeni popüler hale gelen baby shower partileri aslında anne adayları tarafından değil, onun yakın arkadaşları tarafından hazırlanır.

baby shower hazırlıkları

Baby shower partisinde asıl amacın anne ve bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu söylemiştik. Bu sebeple tam anlamıyla böyle bir organizasyon düzenlemek istendiğinde, anne adayının bir ihtiyaç listesi hazırlaması gerekir.

Partiye katılacak kişiler tarafından bu listede bulunan her şey alınır ve partide anne ve bebeği hediye yağmuruna tutulur. Partiye davet edilenlere bebek çikolatası ya da kurabiyesi gibi ikramlarda bulunmak da organize eden kişinin görevidir.

Bizim kültürümüzde genellikle annenin arkadaşı değil, bu partiyi direkt anne ve baba adayları planladığı için, ikram kısmı da onların ilgilenmesi gereken konulardan biridir.

Bebeğin cinsiyetine göre özel olarak hazırlanmış olan pembe ya da mavi paketlemelere sahip özel baby shower ikram setlerini tercih etmek büyük kolaylık sağlayacaktır. Organizasyonlar sayfamız üzerinden bu konuda profesyonel destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl Bir Bebek Çikolatası Almalı?

Bebek çikolatası baby shower partileri için olmazsa olmazlardan biri. Üstelik son dönemde bu konu üzerine oldukça fazla özenildiği de bir gerçek. Markaların bebek partileri için hazırladığı çikolata ve diğer ikramlıklar anne adaylarından tam not almayı başarıyor.

Bu kadar beğenilmesinde elbette şık ve eğlenceli şekillerde paketleniyor olması da etkili. Bebeklere dair biberon, emzik gibi detayların kullanıldığı bebek çikolataları, sadece görsellikleri ile değil lezzetiyle de ilgi çekiyor. Peki, nasıl bir bebek çikolatası almak gerekiyor.

baby shower kurabiyeleri ve kekleri
  • Bebeğin cinsiyetine göre paketlenmiş olmasına dikkat etmek önemli. Erkek çocuk sahibi olan bireyler için baby shower partisinde şirin mi şirin pembe paketli çikolatalar asla uygun olmayacaktır. Erkek bebek için yapılan baby shower partisinde patikli bebek çikolatası ideal bir seçim olabilir.
  • Bebek sepeti seçiminde sadece çikolataların kendi süslemesi değil, sepetin süslemesi de önemlidir. Özellikle içerisinde pelüş oyuncakların bulunduğu eğlenceli sepetler baby shower için uygun seçenekler olabilir. Ayrıca partinin genel teması ile de uyumlu olmalıdır. Eğer denizci temalı bir baby shower düzenleniyorsa, bebek çikolatalarının süslemesinde de bu temaya özen gösterilmesi gerekir.
  • Bebek çikolatasının amacı davet edilenlerin ağzının tatlanmasını sağlayacak bir ikram olduğu için, bitter çikolatadan yana seçim yapmamak gerekir. Bebek çikolatası için sütlü çikolata seçeneklerini tercih etmek çok daha doğru bir davranış olur.
baby shower çikolataları
  • Eğer dolgulu bir çikolata alınacaksa herkesin faklı bir damak tadına sahip olduğu unutulmadan special bir seçim yapmak gerekir. Karışık dolgulu olduğunda davetlilerin sevdiği lezzetlerde çikolataları tatmaları sağlanabilir.
  • Baby shower partisinde şüphesiz ki en çok dikkat çeken ikramlık çikolata olacağı için, kaliteli bir markanın ürünü olmasına dikkat etmek gerekir. Bayat, bozuk ya da lezzetsiz bir çikolata ikram edildiğinde, misafirleriniz bu durumu bir saygısızlık olarak bile algılayabilir. Kötü izlenimlerin yaratılmasını da engellemek adına bebek çikolatası seçeneklerine web sitemizin hediyelik çikolata setleri kategorisi altında ulaşabilirsiniz.
  • Bebek sepeti seçiminde davetlilerin sayısı da önemlidir. Sepette bulunan çikolata sayısı mutlaka davetli sayısından fazla olmalıdır. Eğer 30 kişilik bir davetli listesi bulunuyorsa, en az 40 adet çikolatanın bulunduğu bir sepet tercih edilmelidir.
  • Baby shower partilerinde çikolata seçiminin tasarım olarak pasta seçimiyle de uyumlu olması gerekebilir. Böyle durumlarda özel pasta siparişi vererek hayal ettiğiniz gibi bir pastanın yapılmasını sağlayabilirsiniz. 
baby shower şekerlemeleri
  • Bebek çikolatasının yanında bebek şekerine de yer verilebilir. Erkek ve kız bebekler için özel olarak tasarlanmış olan şekerler tatlı bir ikramlık olacaktır. Ancak bunların da özenli bir şekilde paketlendiğinden emin olmak gerekir. Özellikle online sipariş veriliyorsa, mutlaka güvenilir bir markanın ürünü olmasına dikkat edilmelidir. Bu detaya dikkat edilmediğinde tam anlamıyla bir hüsranla karşılayabilirsiniz.
  • Baby shower için sadece çikolataya değil, daha farklı ikramlıklara da yer vermek istiyorsanız, bu amaca uygun olarak tasarlanmış olan setleri de tercih edebilirsiniz. Macaronlar, kurabiyeler, pelüş süsler ve çikolatalarla hazırlanmış olan bu setler hem lezzetli ve farklı ikramlar sunmanıza olanak sağlar hem de ikram masanızda şık bir görüntünün oluşmasına izin verir. Merhaba Serisi bu konuda iyi bir örnek olacaktır.

Neden Bebek Çikolatası İkram Edilir?

Anne adaylarının üzerinde titizlikle durduğu konulardan biri baby shower ve bu partide ikram edeceği çikolatalar oluyor. Bebek çikolatası sadece baby shower partisinde değil, doğum sonrasında eve gelen misafirlere de ikram ediliyor.

Bu hem nezaket açısından hem de halk arasında yaygın olan bir inançtan doğan bir durumdur. Eve bebek görmeye gelen kişilere tatlı bir şey ikram edilmediğinde bebeğin aç gözlü olacağına inanılır.

Bu nedenle anneler bebeklerini görmeye gelen misafirlerine tatlı bir şeyler ikram etmek ister. Doğum sonrasındaki süreçte kendileri çok fazla ikramlık hazırlama zamanı bulamayacağı için, bebek çikolatası pratik bir kurtarıcı haline dönüşür.

baby shower ikramları

Bebek çikolatası hastanede de ikram edilir. Anne ve baba adayları bebeklerinin sağlıklı olarak dünyaya gelişine karşı duydukları sevinci göstermek amacıyla ziyaretçilerine ve hastane çalışanlarına çikolata ikram ederler.

Bu hem çok nazik bir davranış hem de tatlı bir sevinç gösterisidir. Bebeğin eve götürülmesinin ardından da çok sayıda ziyaretçisi olacağı için bebek çikolatası bu süreçte evde mutlaka bulunması gereken ikramlıklardan biridir.

Bebek Çikolatası En Özen Anı...

Bebek çikolatası sadece bir ikramlık değil, aynı zamanda tatlı bir anıdır. Bebek sepeti alırken bunu da hesaba katarak hareket etmek daha iyi bir seçim yapmanıza olanak sağlayabilir.

Çikolatalar üzerine bebeğinizin adını ve doğum tarihini yazdırdığınız bu ikramlıkları uzun süre saklamak ve tabi ki fotoğraflamak istersiniz. Çocuğunuzun da büyüdüğünde görebileceği baby shower çikolataları, sevdikleriniz ve yakınlarınız için de tatlı bir anı olması için ikram edilir.

Bebeğiniz için ikram edebileceğiniz çikolata ve sepet seçeneklerini web sitemiz üzerinden inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Kız bebekler için pembe leylekli bebek çikolatası da iyi bir seçim olacaktır.

Önceki Makale Yılbaşı Atıştırmalıkları ile Sofralara Lezzet Katın! Yılbaşı Atıştırmalıkları ile Sofralara Lezzet Katın!