İçeriğe atla
Eğlenceli 5 Farklı Cinsiyet Partisi Fikirleri

Eğlenceli 5 Farklı Cinsiyet Partisi Fikirleri

Bebek bekleyen anne baba adaylarının hiç şüphesiz en çok ilgisini çeken unsur, cinsiyet partisi fikirleri oluyor. Bu parti, bir bebeğin dünyaya merhaba demeden evvel cinsiyetinin öğrenildiği eğlenceli partilerin genel adıdır. Bu partide bebeğin cinsiyeti anne ve baba tarafından bilinmez. Bazen ise sadece tek taraf bu bilgiye ulaşır.

Bu partiyi organize etmek isteyen anne baba adayları, doktordan bebeklerinin cinsiyetini bir kağıda yazarak zarfa koymasını ister. Böylelikle organizasyonun gerçekleşeceği güne kadar kimse bebeğin cinsiyetini öğrenemez. Cinsiyet partilerinin birbirinden farklı yapılma biçimleri vardır. İçeriğimizde her birinden söz ediyor olacağız; dilediğiniz seçeneği tercih edebilirsiniz! 

Cinsiyet Partisi Ne Demek?

Cinsiyet partisi; anne ve baba adayının bebeklerinin cinsiyetini doktordan öğrenmeyi reddederek bir parti eşliğinde sevdikleri ile öğrenmek istemesi düşüncesini kapsayan bir organizasyondur. Bu durumda genelde doktordan bebeğin cinsiyetini içeren bilginin bir zarf içerisinde verilmesi istenir.

Cinsiyet Partisi Nasıl Yapılır?

Cinsiyet partisi çeşitli yöntemlerle yapılabilir. Kimi anne baba adayları bu partiyi daha kalabalık şekilde gerçekleştirmek isterken kimisi de aile içerisinde sade bir organizasyon düzenlemeyi tercih eder. Partiye dair tüm ayrıntılar düşünülür ve buna göre bir plan meydana getirilir. Bu parti evde yapılabildiği gibi özel bir mekanda da hayata geçirilebilir. Günümüzde bu partinin yapılabildiği birçok yer vardır.

Cinsiyet Partisinde Neler Yapılır? 

Bu partiye davet edilen misafirlere çeşitli oyunlar oynatılarak bebeğin cinsiyetini tahmin etmeleri istenebilir. Bunun yanı sıra lezzetli yemekler yenir, hoş sohbetler edilir. Çünkü cinsiyet partisinin amaçlarından bir tanesi de hem anne baba adayının hem konukların güzel vakit geçirmesini sağlamaktır. Şimdi gelin, en yaratıcı cinsiyet partisi fikirlerini birlikte inceleyelim!

En Dikkat Çekici Cinsiyet Partisi Fikirleri Nelerdir?

Cinsiyet öğrenme partisi fikirleri arasından en ilgi çekici olanlarını tüm ayrıntılarıyla sıralıyoruz. Pasta kesme yönteminden balon patlatmaya, bu partiyi bir oyuna dönüştürmekten el izleri ile cinsiyet öğrenmeye kadar tüm seçenekleri ilerleyen paragraflarda bulabilirsiniz. İçlerinden hangisi size daha güzel geliyorsa onunla devam edebilirsiniz.

1. Pasta Kesme Yöntemi

Cinsiyet partisi seçenekleri dendiği an akla ilk gelenlerden biri hiç şüphesiz pasta olacaktır. Örneğin Liva Pastacılık farkı ile tercih edeceğiniz şekerleme rüyası özel pasta ürününün iç keki cinsiyete göre renklendirilebilir. Erkek bebekler için mavi renk, kız bebekler için ise pembe renk seçimi yapılabilir. 

Pastayı kestiğiniz andan itibaren bebeğinizin cinsiyetini sevdiklerinizle beraber öğrenmenin heyecanını yaşayabilirsiniz. Özellikle evde cinsiyet öğrenme partisi yapılırken bu tür bir pasta mutlaka lazım olur. Öte yandan pasta fikrine ek olabilecek bir diğer yöntem ise pastanın içini mavi ya da pembe drajelerle doldurmaktır. Bu da kişiye bebeğin cinsiyeti hakkında net bir bilgi verir!

2. Balon Patlatma Fikri

Devasa bir balon bulmalısınız. Bu balonun içerisine bebeğin cinsiyeti ne ise ona uygun bir renkte süslemeler yerleştirilir. Örneğin mavi kağıtlar, daha minik balonlar ve ufak bir oyuncak araba erkek bebeği temsil edecektir. Bunun yanı sıra oyuncak bebek ve pembe kağıtlar da kız bebeğin geliyor olduğunu gösterir. Anne ve baba adayı bir iğne ile bu balonu davetlilerin gözü önünde patlatarak bebeğin cinsiyetini sürpriz bir biçimde öğrenmiş olurlar.

3. El İzleri ile Cinsiyet Öğrenme

Beyaz bol bir tişört ve tek renk boya! Anne adayı tişörtü giyecek, baba adayı ise gözü bağlı bir şekilde elini boyaya daldıracak. Sonra da eşinin karnına ellerini koyacak ve boya tişörte bulaşmış olacak. İki taraf da henüz bebeğin cinsiyetini bilmiyor. Gözleri açılınca muhteşem bir sürprizle karşılaşıyorlar. Boyanın rengini ise organizasyon ekibi seçiyor; aileye hiçbir bilgi verilmiyor. Oldukça duygusal bir yöntem; kesinlikle denenmeli diye düşünüyoruz!

4. Balon Kutusu Yöntemi

Uçan balonlar her yaştan bireyi eğlendiren unsurlardır öyle değil mi? O halde cinsiyet partisi fikirleri arasında en sevimli olanlardan birini paylaşıyoruz! Kocaman bir kutu içerisine 5-10 tane uçan balon yerleştirilir; bu balonların rengi bebeğin cinsiyetine göre seçilmiştir. 

Ardından anne ve baba adayı kutunun kapağını açar ve balonların her biri de konukların önünde yukarı doğru yavaş yavaş süzülür. Herkes bu sevinci en güzel şekilde paylaşmış olur. Günümüzde cinsiyet partilerinde en sık kullanılan yöntemlerden biri balon kutusu olmaktadır. Çünkü hem kolay hazırlanır hem de dikkat çekicidir.

5. Oyunlaştırma Yöntemi

Cinsiyet partisi fikirleri arasında en yaratıcı olanına geldi sıra; oyunlaştırma yöntemi! Evet, yanlış duymadınız. Konuklarınızla keyifli bir akşam geçirmek için oyun oynamak oldukça ilgi çekici bir düşüncedir. Evin farklı yerlerine bebeğin cinsiyetine dair ipuçları bırakmanız, bu oyunu başlatmanız için yeterli olur.

Cinsiyet Partisi Kutusu Nasıl Yapılır? 

Cinsiyet öğrenme partisi sürpriz kutusu olarak da bilinen bu özel paket içerisinde bebeğin cinsiyetine göre renklendirilmiş süslemeler, balonlar ve kağıtlar yer alır. Bebek kız olacaksa pembe, erkek olacaksa mavi renkte süslemelerle parti kutusu hazır hale getirilir. Çoğu zaman daha hoş görünmesi açısından büyük bir kutu tercih edilir.

Cinsiyet Partisinde Hediye Alınır mı? 

Cinsiyet öğrenme partisinde elbette ki hediye alınabilir. Bu asla bir zorunluluk değildir ancak konuklar genelde bu organizasyona katılırken bebek kıyafetleri minvalinde armağanlar getirirler. Siz de bahsi geçen partiye giderken hoş bir jest yapmak istiyorsanız hediyenizle beraber yola çıkabilir, anne ve babanın yüzünü güldürebilirsiniz!

Eğer siz de bebeğin cinsiyetini önceden öğrenmek istemiyorsanız bu oyunu bir organizasyon şirketine emanet etmenizi öneririz. Geniş bir alanda oynanması gereken bu oyun için organizatörler mekan da ayarlar. Bahsi geçen ipuçlarını bulan ve doğru tahmini yapan konuk, yarışma bazında olan bu oyunun kazananı olur. Ödül ise bellidir; bebeğin cinsiyetini öğrenmek ve konuklarla paylaşmak! 

Bu partinin keyfini çıkardıktan sonra bebeğiniz dünyaya geldiğinde ona mutlaka bir baby shower partisi yapmak istersiniz diye düşünüyoruz. Bu konuya dair detaylı bilgi almak için dilerseniz Anne Adaylarına En Güzel Sürpriz: Baby Shower Partileri Hakkında Her Şey! ve Baby Shower Bebek Sepeti ve Bebek Çikolatası Seçenekleri başlıklı içeriklerimize de göz atabilirsiniz. 

Bebeğinizin cinsiyetini bir parti ile öğrenmek istiyor olabilirsiniz. O halde hazırladığınız parti için lezzetli bir pastaya gereksinim duyduğunuzda Liva’nın özel pasta sipariş opsiyonundan dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. 

Liva Ankara olarak bu içeriğimizde sizlere en eğlenceli ve ilgi çekici cinsiyet partisi fikirlerini bizzat sunmuş olduk. Siz de bu seçenekler arasından birini tercih ederek keyifli bir parti organize etmeye ne dersiniz?

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra kız çocuk pastaları ve erkek çocuk pastaları ile organizasyonlarınızda yine Liva'yı tercih edebilirsiniz.

Önceki Makale Çok Seveceğiniz Pratik Gün Menüsü Fikirleri Çok Seveceğiniz Pratik Gün Menüsü Fikirleri
Sonraki Makale Yaş Pasta Buzluğa Konur mu? Nasıl Saklanmalıdır? Yaş Pasta Buzluğa Konur mu? Nasıl Saklanmalıdır?