İçeriğe atla
Baby Shower Partileri

Anne Adaylarına En Güzel Sürpriz: Baby Shower Partileri Hakkında Her Şey!

Yeni nesil annelerin yeni favorisi Baby Shower Partileri... ? Öncelikle kelime anlamı ile başlayalım;  “Baby Shower” İngilizce'de “doğacak bebeğe hediyeler verme, hediye yağmuru” anlamına geliyor. Kelime anlamından da anlaşılacağı gibi bu partinin amacı, anne adayını küçük hediyelerle mutlu etmek. 

baby shower parti

Baby Shower Partileri genellikle doğuma 3 ay kala yapılır ve organizasyon, anne adayının arkadaşları tarafından düzenlenir. Ülkemizde yapılan Baby Shower’larda pek tercih edilmese de bu organizasyonda anne adayı bir ihtiyaç listesi oluşturur ve partiye katılacak kişiler hediyelerini bu liste üzerinden belirler.

Baby Shower Partilerinin Olmazsa Olmazları

Gelelim Baby Shower Partileri’nin olmazsa olmazlarına;

1. Partiyi Nerede Yapalım?

 

baby shower partileri, mekan onerisi

Öncelikle baby shower mekan önerileri konusunda kafanızdaki karışıklığı giderelim. Baby Shower Partileri evde mi olmalı dışarıda mı? Hayal ettiğiniz Baby Shower partisi için seçim sizin, organizasyon firması ile birlikte kafede gerçekleştirebileceğiniz gibi evinizde de düzenleyebilirsiniz.

Eğer dışarıda gerçekleştirmek istiyorsanız konseptinize uygun butik kafeler ilk tercihiniz olabilir. Ankara İncek ve Ümitköy semtlerinde Baby Shower Partileri için harika mekanlar var. Göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bütçeniz kısıtlıysa partinizi, evde kendiniz oluşturacağınız süslemelerle de gerçekleştirebilirsiniz. Salonunuzda, balkonunuzda veya uygun ise bahçenizde harika bir ortam oluşturabilirsiniz.

2. Parti Yerini Renklendirme Zamanı!

Parti Masası

Mekan süslemesinde, bebeğin cinsiyetine göre mavi veya pembe renk ağırlıklı detaylar kullanabilirsiniz. 

Olmazsa olmaz olarak nitelendirilen süslemeler arasında ise bebeğin isminin yazdığı pankart, balonlar, özel hazırlanmış karton servis tabaklar-bardaklar, hediyelerin bırakılacağı konsepte uygun renkte hazırlanmış bir masa gibi detayları sıralayabiliriz.

Konuklarınızın fotoğraf çekilebileceği, çerçeveler ve konuşma baloncukları hazırlayarak partinize eğlence katabilirsiniz. Baby Shower Pankart ve konuşma baloncukları için bir kaç önerimiz var: En Güzel Anne, Prens/Prenses Geliyor, Uykusuz Gecelere Hazır Mısınız?, Teyzesinin Kuzusu, Özge Anne Oluyor...

3. Baby Shower Partisi'nin Lezzet Köşesini Oluşturalım!

Özenle hazırladığımız masayı renkli lezzetlerle doldurmanın zamanı geldi. Konuklara ikram edilecek lezzetli atıştırmalıklar masa süsleme konusunda da size yardımcı olacaktır. Cupcake'ler, şeker hamuru kurabiyeler, lezzetli toplar, renkli şerbetler masanızı zenginleştirecektir.  ?

Başrolde Lezzetli Mi Lezzetli Pastamız Var!

Baby Shower Pasta

Partinin başrolü diyebileceğimiz, anne ve bebeğini anlatan özel tasarım pastalar Baby Shower partinizi reklendirebilir. Renkli şeker hamurlarıyla süslenmiş bir pasta partinizi çok daha güzelleştirebilir. (Sipariş formumuz üzerinden hayalinizdeki pastayı bize anlatabilir veya fotoğrafını gönderebilirsiniz.)

Pasta için orijinal bir fikir arıyorsanız Pinterest sayfamızdaki "Baby Shower Partileri" panosundan ilham alabilir, www.livapastacilik.com’u ziyaret ederek sipariş verebilirsiniz.

Sıra Birbirinden Sevimli Kurabiyelerde!?

baby shower partileri, kurabiye

Parti masanıza renk katacak, mini mini kurabiyeler harika bir tercih olacaktır! Bebek patiği figürlü cupcakelerle yaratıcılığınızı sınırlandırmayın, oldukça sevimli ve farklı kurabiyeler deneyebilirsiniz.

Kurabiyeleri daha anlamlı hale getirmek de sizin elinizde!? Doğru bir tarif ve rengarenk şeker hamurlarıyla harika kurabiyeler ortaya çıkarabilirsiniz. Sevimli kurabiyeleri süslemek için size yardımcı olacak önerileri ise blog'umuzda bulabilirsiniz.

Konuklar İçin Minik Hediyeler Hazırlayalım!?

babyshower-hediye

Partiyi ölümsüzleştirecek, konuklara verilecek sevimli hediyeler hazırlamakta fayda var. Şekerleme dolu biberonlar, şeker hamurundan mini kurabiyeler, sevimli magnetler ve kişiselleştirilmiş farklı ürünler Baby Shower Partilerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Masanın Tuzlu Çıtır Atıştırmalıklarını Unutmayalım!

citir kraker, baby shower partisi, atistirmalik

Masa görünümüne uygun olarak hazırlanan bu tatlıların yanında elbette tuzlu seçeneklerin de sunulması gerekiyor. Konukların aç kalmasını istemezsiniz. ? Bu konuda tuzlu atıştırmalıklar imdadınıza koşabilir. Tabiki özenle hazırlanmış sarma, börek ve kısıra da kimse hayır diyemeyecektir.

4.Ve Şimdi Anne Adayımız İçin Hediyemizi Hazırlayalım!

baby shower, hediye

Partinin asıl amacı olan bebeğe ve anneye olan hediyelerde, ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Bunların arasında bebek ürünlerinin satıldığı mağazalarda “Yeni Doğan” grubunda yer alan tüm ürünler olabileceği gibi, anneye lohusalık döneminde yardımcı olacak özel ürünler de seçebilirsiniz.

Bunların dışında manevi anlam taşıyacak, kendi elinizle hazırladığınız hediyeler de anneyi oldukça mutlu edecektir. Sizin içi bir kaç önerimiz var!

#throwback Defteri: Böyle bir partiyi üstlendiğinize göre anne adayının eski bir dostu olduğunuzu düşünüyoruz.☺️ Ona verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri; anılarınız. Hamilelik sürecini de kapsayan ve onun üzerindeki güzel değişimleri konu alan bir albüm oluşturabilirsiniz. Albümü küçük notlarla süsleyebilir, anne adayını birazcık duygulandırabilirsiniz. ☺️

Bebek Ayak İzleri: Doğumdan sonra bebeğin el ve ayak izlerinin alçı tipi bir malzeme ile 3 boyutlu olarak çıkarabileceğiniz bir hediye olarak tanımlayabiliriz. Bebeğin sağlığı için bu hediye için biraz internette araştırma yapmanız ve doğru ürünü bulmanız gerekiyor. Gerekli malzemeleri şık bir kutunun içerisinde anne adayına sunabilirsiniz. İnanın oldukça anlamlı bir hediye olacaktır!

En Güzel Anne Moral Kartları: Hamilelik süresince ve doğumdan sonra da değişen hormonlar sebebiyle çoğu anne adayı fiziksel ve psikolojik olarak değişimler yaşıyor. Kendilerini kişisel bakım ve güzellik anlamında yeterince iyi hissetmiyorlar.

Hamilelik sonrasında anne adayının moralini düzeltmek de biz yakın arkadaşlarına düşüyor. Bunun için minik kartlar hazırlıyoruz ve bu kartlara "Bugün çok güzelsin, şimdi saçında bir değişiklik yap, bugün nefis bir tatlıyı hakettin, sen dünyanın en güzel annesisin, kilo mu verdin?" gibi ona moral verecek ve telkin edecek cümleler yazıyoruz. Anne adayımız kötü hissettiğinde, minik bir kutunun içerisinde yer alan kartlardan bir tanesini okuyarak mutlu oluyor.

5. Partiye Eğlence Katma Zamanı! Baby Shower Partileri İçin Oyunlar. ?

baby shower party, oyun

Geldik partinin en eğlenceli kısmına… Bebeğe yönelik eğlenceli oyunlar partinize hareket katacak. Oyunlar için minik hediyelerden oluşan bir hediye havuzu oluşturmanızı öneriyoruz. Sizin için seçtiğimiz eğlenceli oyun konseptleri ise;

1. Yasak Kelime Oyunu: Konuklar parti başladığı andan itibaren “bebek” kelimesi kullanmayacaklar. Kelimeyi hiç kullanmayan ya da diğerlerine göre daha az kullanan katılımcı günün sonunda hediye kazanacak.

2. Yemeğin İçindekini Tahmin Et!: Konuklar partiye getirilen 4 farklı bebek mamasını tadacak ve neli olduğunu tahmin etmeye çalışacaklar. 

3. Bebeğim Ne Kadar Büyüdü Oyunu: Konuklar annenin göbek çevresinin kaç cm olduğunu tahmin edecekler ve doğru tahmin eden/doğru sayıya en yakın tahminde bulunan konuk hediyeyi kazanacak. Anne ve bebeğe moral olması için eğlenceli bir etkinlik haline gelen

Baby Shower Partileri'nin popülerliği gitgide artıyor. Yazımızda yer alan ihtiyaç listesi ile siz de arkadaşınıza harika bir parti düzenleyebilirsiniz. Umuyoruz ki sizin hamilelik sürecinizden önce, yazımızı arkadaşınız da okumuş olur. ?

Önceki Makale Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar Diyet Bozmayan Kalorisi Düşük Tatlılar