İçeriğe atla
Nişan Pastası

Nişan Organizasyonları için Nişan Pastası Seçimi

Hayatınızın en özel günlerini düşündüğünüzde, bunlar içerisinde mutlaka nişan gününüzün de olduğunu fark edeceksiniz. Nişan elbisesi, nişan pastası, ikramlıklar, süslemeler, davetliler ve akla gelebilecek diğer her detayın kusursuz olmasını dileyeceksiniz. Çoğu ayrıntı, nişana günler kala düşünülse de nişan masası ve pasta için hazırlanma süreci genellikle son gündür. Hızlı karar almaya çalışmak, çoğu zaman yanlış seçimlerin yapılmasına neden olur. Böyle aksiliklerin olmaması için nişan organizasyonu yaparken doğru kararlar vermeli ve zaman yaklaşmadan harekete geçilmelidir!

nişan masasıNişan Pastası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevdiğiniz insanla yeni bir hayata başlamadan önce atacağınız ilk adım olan nişanınızın, pasta konusunda yaşanan aksilik nedeniyle mahvolmasını istemezsiniz öyle değil mi?

Nişan pastası seçimi konusunda herhangi olumsuz bir durum yaşamak istemeyenler için dikkat edilmesi gereken unsurları listeledik. Eğer bir nişan organizasyonu için anlaşma yapmadıysanız ve bazı şeyler tamamen sizin çabanızla ilerleyecekse, bu listede yer alan adımlara göz atmanız faydalı olacaktır.

Kaliteden Ödün Vermeyin

Son dönemde çok sayıda butik pastanenin açılması, pasta konusunda hatalı seçimler yapılmasına neden olabiliyor. Özellikle farklı tasarımlarından etkilenerek yapılan seçimler, kalitesiz malzeme kullanılması durumunda tamamen kötü bir sonla karşılaşılmasına neden olabilir. Nişan gününüzde misafirlerinizin ikram ettiğiniz pastanın lezzetsiz olmasını istemezsiniz öyle değil mi?

Risk almamak adına, kaliteli bir marka ile anlaşma sağlamak gerekiyor. Bu alanda senelere dayanan bir tecrübeye sahip olan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir marka ile anlaşmak, nişan pastası seçiminde atabileceğiniz en özel adımdır.

Nişan Pastasının Nasıl Görüneceğini Öğrenin

Nişan gününüz için söz & nişan pastaları arasından sipariş verirken, nasıl görüneceği hakkında fikir almalısınız. Eğer aklınızda bir tasarım varsa, bunu elbette anlaştığınız markadan talep edebilirsiniz. Pastanın neli olacağı kadar, nasıl görüneceği de önemli.

Bu nedenle gerçekten vaat edilen görüntüyü hayata geçirebileceğinden emin olduğunuz bir marka ile anlaşmaya dikkat etmelisiniz. Bunun için bu zamana dek hazırladıkları pasta örneklerini göstermelerini isteyebilirsiniz.

Pastanın nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiği konusunda net bir karar veremiyorsanız, bu konuda Liva Pastacılık web sitemizde bulunan örnekleri de inceleyebilirsiniz. Nişan masası için bulunması gereken diğer unsurları temin edeceklerse, bunların da nasıl göründüğünü mutlaka görmelisiniz.

nişan pastasıHer Zaman Ulaşabileceğiniz Bir Marka ile Anlaşın

Nişan pastası seçimi yapmak için sadece anlaşmak ve örnek göstererek bunu istiyorum demek yeterli değil. Bir sorun olduğunda hemen çözüm üretebilecek, kolay iletişim kurabileceğiniz bir marka ile anlaşmanızı öneriyoruz. Özellikle son anda yapılan değişiklikleri kabul edip çözüm üretebilecek profesyonelliğe sahip bir marka olması, nişan gününde yaşanacak aksiliklerin önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Davetli Sayısını Göz Önüne Alın

Nişan için pasta siparişi vermeden önce davetli listesini çıkarmalı ve davet edilecek kişi sayısını hesaplamalısınız. Bu bilgiye, pasta sipariş edeceğiniz sırada ihtiyacınız olacaktır. Pastanın kişi sayısına uygun olarak hazırlanması gerekir. Ancak her ihtimale karşı kişi sayısından biraz fazla ölçüde yapılması iyi olabilir.

Neli Olacağına Karar Verin

kutlama masası

Nişan zamanı yaklaşan birçok kişinin aklında yer eden sorulardan biri de pastanın neli olması gerektiğidir. Aslında bu konuda elbette bir kural yok, ama son dönemde birçok kişi nişan masası ve pastasında süslemelere uyum sağlaması açısından beyaz kremalı seçeneklere yöneliyor.

Beyaz krema ve beyaz çikolatanın kullanıldığı bu pastalar gold ve gümüş gibi parlak süslemelerle etkileyici bir hale getiriliyor. Bazen bu konuda oldukça yaratıcı tasarımlar da yapılmıyor değil. Ancak pasta konusunda bir seçim yaparken tadını da hesaba katmak gerekiyor.

Eğer misafirlerinizi çok iyi bir şekilde ağırlayacağınız bir nişan töreni yapmayı hayal ediyorsanız, nişanın en dikkat çekici ikramı olan pastanız mutlaka lezzetli olmalıdır. Mümkün olduğunca herkesin seveceği bir içeriğe sahip olması iyi bir fikir olabilir. Mevsim meyvelerinin tercih edildiği bir nişan pastası, düşündüğünüzden çok daha fazla beğeni kazanmayı başaracaktır.

Özellikle kış aylarında yaz meyveleri konusunda hassas olmak ve taze meyve kullanacağından emin olunan kalitede bir markayı tercih etmek gerekiyor.

Nişan Masası Üzerinde Neler Bulunmalı?

Eğer nişan organizasyonu evde yapılacaksa elbette en çok dikkat edilmesi gereken unsur nişan masası olacaktır. Çünkü içeri girer girmez herkesin gözleri bu masa üzerinde olur ve fotoğraf karelerinde de görüneceği için nişan masasına fazlasıyla özenmek gerekir. Tabii öncelik her zaman bir konsept belirlemek ve ona göre hareket etmektir.

Konseptsiz bir şekilde hareket edildiğinde her biri birbirinden bağımsız durumda olan unsurlar nişan masasında kötü bir görüntünün oluşmasına neden olabilir. Rengarenk bir tema mı seçeceksiniz yoksa sade bir tema mı? Buna karar verirseniz daha kolay ilerlersiniz.

İkramlıklar

liva pastacılık pencereli kutu sargılı Madlen

Pastaya ek olarak sunulacak olan ikramlıklar da masada yerini almalıdır. Bu ikramlıkların da nişanın konseptine göre uygun şekillerde sunulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılan temel bir renk varsa o renkte peçeteler ve ufak süslemeler tercih edilebilir. Nişan çikolatası da lezzetli bir ikramlık olarak masada yerini almalıdır. Özel bir çikolata yaptırmamış olsanız bile, çikolata çeşitleri içerisinden uygun seçim yaparak masada bu özel lezzete de yer verebilirsiniz.

Nişan Hediyeleri

masa üstünde duran hediye

Nişan evine gelen konuklar, gelin ve damat adayına çeşitli hediyeler getirebilir. Bunlara da masada yer verilebilir. Hediyelerden meydana gelen bir dekor son derece hoş görünecektir. 

Çiftin Baş Harflerinin Yer Aldığı Dekoratif Objeler

baş harfler

Son dönemde popüler olan dekoratif gereçlerden biri de nişanlanan çiftin isimlerinin baş harflerinin yer aldığı süslemeler oldu. Masanın iki yanına baş harflerinin yer aldığı balonları koyabilir, masa üzerinde de yine isimlerinin bulunduğu bir süslemeye ver verebilirsiniz.

Davetiye

Eğer bir davetiye tasarlattıysanız, onun bir örneğine masa üzerinde yer vermek de iyi bir fikir olacaktır. Tabii ki burada her şeyin, nişan pastası da dahil olmak üzere temel konsepte uygun olması gerekir.

Nişan hazırlığının stresli bir süreç olduğu aşikâr, ancak kaliteli ve güvenilir markaları işinize ortak ettiğinizde her şey çok daha kolay ve pratik hale gelebilir. Bu konudaki seçimlerinizi dikkatli şekilde yapmalısınız!

Önceki Makale Yılbaşı Atıştırmalıkları ile Sofralara Lezzet Katın! Yılbaşı Atıştırmalıkları ile Sofralara Lezzet Katın!