İçeriğe atla
Nişan Pastası

Nişan Organizasyonları için Nişan Pastası Seçimi

Hayatınızın en özel günlerini düşündüğünün, bunlar içerisinde mutlaka nişan gününüzün de olduğunu fark edeceksiniz. Bu ilk heyecanınızın ortaya çıktığı günün elbette kusursuz olmasını istersiniz.

Nişan elbisesi, nişan pastası, ikramlıklar, süslemeler, davetliler ve akıllara gelebilecek diğer her şeyde aksilik yaşanmasın istersiniz. Çoğu şey nişana günler kala hazırlansa da nişan masası ve pasta için hazırlanma süreci genellikle son gündür ve son güle kalan işlerde olumsuzlukların yaşanması ihtimali fazlasıyla yüksek olur.

Tabii ki seçim yapma konusu da buna dahildir. Hızlı karar almaya çalışmak, çoğu zaman yanlış seçimlerin yapılmasına neden olur. Bu da özel günlerde tatların kaçmasına sebep olan durumlardan biridir. Böyle aksiliklerin olmaması için nişan organizasyonu yaparken doğru kararlar vermeli ve zaman yaklaşmadan harekete geçilmelidir.

nişan masası

Nişan Pastası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevdiğiniz insanla yeni bir hayata başlamadan önce atacağınız ilk adım olan nişanınızın, pastada yaşanan aksilik nedeniyle mahvolmasını istemezsiniz öyle değil mi?

Nişan pastası konusunda işini riske atmak istemeyenler için dikkat edilmesi gereken unsurları listeledik. Eğer bir nişan organizasyonu için anlaşma yapmadıysanız ve bazı şeyler tamamen sizin çabanızla ilerleyecekse, bu listede yer alan adımlara göz atmanız faydalı olacaktır.

Kaliteden ödün vermeyin. Pasta konusunda riske girmemek için kaliteden ödün vermemek şart. Son dönemde çok sayıda butik pastanenin açılması, pasta konusunda hatalı seçimler yapılmasına neden olabiliyor.

Özellikle farklı tasarımlarından etkilenerek yapılan seçimler, kalitesiz malzeme kullanılması durumunda tamamen kötü bir sonla karşılaşılmasına neden olabilir. Nişan gününüzde misafirlerinizin ikram ettiğiniz nişan pastası yüzünden hastanelik olmasını istemezsiniz, öyle değil mi?

Bu durumu riske atmamak adına, kaliteli bir marka ile anlaşma sağlamak gerekiyor. Konusunda deneyim sahibi olan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir marka ile anlaşmak, nişan pastası seçiminde atabileceğiniz en akıllıca adımdır. Nasıl görüneceğini öğrenin.

Nişan gününüz için özel pasta siparişi verirken, nasıl görüneceği hakkında fikir almalısınız. Eğer aklınızda bir tasarım varsa, bunu elbette anlaştığınız markadan talep edebilirsiniz. Pastanın neli olacağı kadar, nasıl görüneceği de önemli.

Bu nedenle gerçekten vaat edilen görüntüyü hayata geçirebileceğinden emin olduğunuz bir marka ile anlaşmaya dikkat etmelisiniz. Bunun için size iş örneklerini göstermelerini isteyebilirsiniz.

Pastanın nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiği konusunda net bir karar veremiyorsanız, bu konuda web sitemizde bulunan örnekleri de inceleyebilirsiniz. Nişan masası için bulunması gereken diğer unsurları da temin edeceklerse, bunların da nasıl göründüğünü mutlaka görmelisiniz.

nişan pastası

Ulaşılabilir olmalarına dikkat edin. Nişan pastası için sadece anlaşmak ve örnek göstererek bunu istiyorum demek yeterli değil. Bir sorun olduğunda hemen çözüm üretebilecek, kolay iletişim kurabileceğiniz bir marka ile anlaşmalısınız.

Özellikle son anda yapılan değişiklikleri kabul edip çözüm üretebilecek profesyonelliğe sahip olması, nişan gününde yaşanacak aksiliklerin önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Müşteri iletişimi iyi olmayan bir marka ile çalışmak, sadece nişan organizasyonu için değil, diğer tüm özel günlerde problemlerin yaşanması ihtimalini güçlendirir.

Kişi sayısına uygun olmasına dikkat edin.

Nişan için pasta siparişi vermeden önce davetli listesini çıkarmalı ve davet edilecek kişi sayısını hesaplamalısınız. Bu bilgi nişan pastası için sipariş vereceğiniz sırada ihtiyacınız olacak bir bilgidir. Pastanın kişi sayısına uygun olarak hazırlanması gerekir.

Ancak her ihtimale karşı kişi sayısından biraz fazla ölçüde yapılması iyi olabilir. Aynı şekilde nişan masası için hazırlanacak olan ikramlarda da kişi sayısına göre hareket etmek gerektiği için burada kişi sayısını netleştirmek önemli bir detay olacaktır.

Nişan Pastası Neli Olmalı?

kutlama masası

Nişan zamanı yaklaşan birçok kişinin aklında yer eden sorulardan biri de pastanın neli olması gerektiğidir. Aslında bu konuda elbette bir kural yok, ama son dönemde birçok kişi nişan masası ve pastasında süslemelerine uyum sağlaması açısından beyaz kremalı seçeneklere yöneliyor.

Beyaz krema ve beyaz çikolatanın kullanıldığı bu pastalar gold ve gümüş gibi parlak süslemelerle etkileyici bir hale getiriliyor. Bazen bu konuda oldukça yaratıcı tasarımlar da yapılmıyor değil. Ancak nişan pastası için bir seçim yaparken tadını da hesaba katmak gerekiyor.

Eğer misafirlerinizi çok iyi bir şekilde ağırlayacağınız bir nişan töreni yapmayı hayal ediyorsanız, nişanın en dikkat çekici ikramı olan pastanızın tadı mutlaka güzel olmalıdır. Mümkün olduğunca herkesin seveceği bir içeriğe sahip olması iyi bir fikir olabilir.

Hafif ve mevsim meyvelerinin tercih edildiği bir nişan pastası, düşündüğünüzden çok daha fazla beğeni kazanmayı başaracaktır. İnsanlar görsel olacak etkileyici görünen nişan pastanızı tattığında da aynı etkileyiciliğin devam edebiliyor olması gerekir. Özellikle kış aylarında yaz meyveleri konusunda hassas olmak ve taze meyve kullanacağından emin olunan kalitede bir markayı tercih etmek gerekiyor.

Nişan Masası Üzerinde Neler Bulunmalı?

Eğer nişan organizasyonu evde yapılacaksa elbette en çok dikkat edilmesi gereken unsur nişan masası olacaktır. Çünkü içeri girer girmez herkesin gözleri bu masa üzerinde olur ve fotoğraf karelerinde de çıkacağı için nişan masasına fazlasıyla özenmek gerekir.

Tabii öncelik bir konsept belirlemek ve ona göre hareket etmektir. Konseptsiz bir şekilde hareket edildiğinde her biri birbirinden bağımsız durumda olan unsurlar nişan masasında kötü bir görüntünün oluşmasına neden olabilir.

süslemeler

Nişan masasında bulunması gereken ilk unsur elbette nişan pastası olur. Ancak pastanın kesilme anına kadar dolapta muhafaza edilmesi, sonradan masaya dâhil olması gerekir. Pastaya ek olarak sunulacak olan ikramlıklar da masada yerini alabilir.

Bu ikramlıkların da nişanın konseptine göre uygun şekillerde sunulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılan temel bir renk varsa o renkte peçeteler ve ufak süslemeler tercih edilebilir.

Masa üzerinde ikram edilecek ana yemeklere yer vermek hem kalabalık hem de çirkin bir görüntüye sebebiyet verir. Yemekler yerine nişan çikolatası masada yerini almalıdır. Özel bir çikolata yaptırmamış olsanız bile, çikolata setleri içerisinden uygun seçim yaparak masada yer verebilirsiniz.

Son dönemde popüler olan şeylerden biri de nişanlanan çiftin isimlerinin baş harflerinin yer aldığı süslemeler oldu. Masanın iki yanına baş harflerinin yer aldığı balonları koyabilir, masa üzerinde de yine isimlerinin bulunduğu bir süslemeye ver verebilirsiniz.

Eğer bir davetiye tasarlattıysanız, onun bir örneğine masa üzerinde yer vermek de iyi bir fikir olacaktır. Tabi ki burada her şeyin, nişan pastası da dahil olmak üzere, nişanın temel konseptine uygun olması önemlidir.

Nişan hazırlığının stresli bir süreç olduğu aşikâr, ancak kaliteli ve güvenilir markaları işinize ortak ettiğinizde her şey çok daha kolay ve pratik hale gelebilir. Bu konuda iyi seçimler yapmaya dikkat edin ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Önceki Makale Kış Aylarına Özel Kestaneli Tarifler