İçeriğe atla
dükkan açılışında kesilen kırmızı kurdele

Hediye Rehberi: Dükkan Açılışına Ne Hediye Alınır?

Dükkan açılışına ne hediye alınır, sorusu; bir yakınının açtığı iş yerinin açılışına giderken aklında pek çok seçenek olan fakat kararsız kalanların en çok araştırdığı konulardan biri olarak öne çıkıyor. Peki ama sevdiğiniz bir arkadaşınızın ya da yakınınızın mutluluğunu paylaşmanıza yardımcı olacak hediye önerileri neler olabilir?

Ankara’nın vizyoner pastanesi Liva Pastacılık olarak bu içeriğimizde, pek çok hediye seçeneği arasında kararsız kalanların zihnindeki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olacağını düşündüğümüz açılışa ne hediye alınır sorusuna yanıt veriyoruz.

Yazımızı sonuna dek okuyarak, en uygun seçeneğin hangisi olduğu konusunda kararınızı verebilirsiniz. O halde dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıralım!

Dükkan Açılışına Ne Hediye Alınır?

dükkan açılışında kesilen kırmızı kurdele

Dükkan açılış organizasyonları, marka bilinirliğini sağlama noktasında oldukça önemlidir. Bu doğrultuda yeni bir ofis ya da iş yeri açan kişiler, olması gereken her şey tamamlandıktan sonra yakınlarını ve ahbaplarını davet ederek bu açılışı duyurmak isterler.

Buna ek olarak herhangi bir organizasyon olmasa dahi kültürümüzde yeni bir başlangıç yapan kişileri tebrik etmek ve onları küçük hediyeler ile mutlu etmek oldukça önemlidir.

Bu doğrultuda eğer sizin de bir yakınınız yakın zamanda yeni bir dükkan açmayı planlıyor ise ilk ziyaretinize eliniz boş gitmemeye özen göstermelisiniz. Açılışı yapan kişinin heyecanını ve mutluluğunu paylaştığınızı anlatacak küçük de olsa bir hediye götürmek, oldukça stresli bir süreci geride bırakan bu kişiyi çok mutlu edecek; heyecanını ve mutluluğunu paylaştığını da anlamanıza yardımcı olacaktır.

İçeriğimizin devamını okuyarak, dükkan açılışına giderken ya da ilk ziyaretiniz esnasında takdim edebileceğiniz hediye önerilerini bulabilirsiniz.

1. Çelenk

çelenk

Çelenk, artık klasikleşen; özellikle de büyük çaplı açılışlarda olmazsa olmaz hediyelerden biri olarak ifade edilebilir. Buna ek olarak çelenkler, sevdiklerinize, böyle anlamlı bir günde yanlarında olduklarını hissettirmenin belki de en kolay ve şık yollarından biridir.

Tarihi Antik Roma’ya uzanan çelenkler, çok çeşitli çiçek ve yapraklardan oluşabileceği gibi meyveler ile de süslenmiş olabilir. Bu doğrultuda siz de yeni açılan bir işletmenin sahibini, şık ve gösterişli bir çelenk ile tebrik edebilirsiniz.

Eğer daha samimi bir kutlama istiyorsanız, hediye edeceğiniz kişinin seveceği türden bitki ve meyveler ile süslenen bir çenek tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ek olarak çelengin, çok kalabalık olmayan; yalnızca yakın dostların davet edildiği açılışlar için abartılı bir hediye olacağını da belirtelim.

2. Kahve Makinesi

espresso makinesi

Dükkan açılışına ne hediye alınır sorusuna yanıt olabilecek bir başka önerimiz de oldukça fonksiyonel bir hediye alternatifi olan kahve makineleri. Kültürümüzde oldukça önemli bir yere sahip olan kahve, hem ev hem de iş yeri ziyaretleri denildiğinde akla ilk gelen ikramlıklardan bir tanesidir.

Bu doğrultuda dükkan açılışında çelenk ya da bitki gibi bir hediye yerine uzun yıllar boyunca kullanılabilecek ve işe yarar bir şey hediye etmek istiyorsanız, kaliteli bir kahve makinesi satın alabilirsiniz.

Kahve makinesi satın almadan önce dükkan sahibinin ne tür kahve çeşitlerini içmeyi daha çok sevdiğini de bilmenizde fayda var. Filtre kahve makinesi, espresso makinesi, kapsüllü kahve makineleri ya da Türk kahvesi makinesi gibi seçenekler arasından en uygun olana karar verebilirsiniz.

Hatta daha büyük bir jest yapmak isterseniz, satın aldığınız kahve makinesine uygun bir paket kahve çeşidini de dükkan hediyenizin arasına iliştirebilirsiniz.

3. Baklava

fıstıklı baklava

Geldik en lezzetli hediye önerisine… Türk mutfağının en özel lezzetlerinden biri olan Baklava, dükkan açılışına ne hediye alınır sorusunun yanıtı olabilir. Eğer açtığı dükkan ile yeni bir başlangıç yapan yakınınızı mutlu etmek istiyorsanız, hem lezzetli hem de kaliteli bir tepsi baklava ile tebrik edebilirsiniz.

Satın aldığınız baklavanın gerçekten kaliteli ve taze olmasının önemli bir ayrıntı olduğunun altını çizmekte fayda var.

Bu doğrultuda, pastacılık sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Liva Pastacılık’ın tatlı şefleri tarafından özenle hazırlanan baklava çeşitlerinin, tazeliğinden ve kalitesinden emin olabilir; gönül rahatlığı ile siparişlerinizde Liva’yı tercih edebilirsiniz.

Buna ek olarak eğer cevizli baklava yerine daha hafif bir tatlı alternatifi arıyorsanız, Sütlü Nuriye ve Soğuk Baklava da dükkan açılışı için ideal hediye seçeneklerinden olacaktır.

4. Canlı Çiçek

pencerenin önünde duran bonsai

Açılış yapan bir iş yeri için alınabilecek bir başka hediye bitkidir. İnsanlar üzerinde pek çok olumlu etkisi olduğu bilinen bitkilerin, dükkan ve iş yeri gibi ortamlarda da bulundurulması çalışanlar için önemli faydalar sağlar.

Bu doğrultuda hediye göndereceğiniz mekanın büyüklüğünü ve ortamın özelliklerini de göz önünde bulundurarak tebriğinizi şık bir çiçek ile yapabilirsiniz.

Hem fiziksel hem de zihinsel olarak iyi hissettiren, iş yeri ortamına da uygun olan bitki türlerine örnek vermek gerekirse;

  • Bonsai, kaliteli ve şık görünümü ile dükkan açılışı için tercih edilebilecek bir bitki türü olabilir. Minyatür ağaç formundaki bonsailer, bulundukları mekanın havasını anında değiştiren; dekoratif amaçlar ile de kullanılabilecek bitkiler arasında yer almaktadır. Bu bitki çeşitleri, uygun koşullarda bakıldığı takdirde uzun ömürlülerdir.
  • Orkide, dükkana görsel bir zenginlik katacak bir bitki türü olarak şahane bir hediye olacaktır.
  • Aloe Vera, hem bakımı çok kolay olduğu için hem de kompres tedavilerde kullanılan doğal bir şifa kaynağı olduğundan dükkan ve iş yerleri için olmazsa olmazdır.
  • Papatyalar, bulundukları mekanın enerjisini yükselten bitki çeşitleri olarak dükkan açılışları için tercih edilebilir.
  • Şık tasarımı ile dikkat çeken skulentler, bakımı oldukça kolay olan ve şık bir görünüme sahip bitki türleridir. Bu nedenle dükkan açılışında tercih edilebilirler.

Dükkan açılışına hediye olarak seçeceğiniz bitki türüne karar vermeden önce dükkan sahibinin seveceğinden emin olmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede dükkanında, her baktığında sizi hatırlayacağı güzel bir anı bırakmış olursunuz.

5. Çikolata

çikolatalar

Lezzetli ve şık sunumu ile dikkat çeken çikolatalar da dükkan açılışına ne alınır sorusunun bir yanıtı olabilir. Bir yakınınız iş yaşamında açtığı yeni dükkan ile bir başlangıç yapıyorsa, bu dönüm noktasının kendisi için başarılarla dolu olmasını dilemek adına, seveceğini düşündüğünüz ve şık bir çikolata kutusu ile onu tebrik ederek değer verdiğinizi hissettirebilirsiniz.

Bu doğrultuda, hem kaliteli hem de oldukça lezzetli hediyelik çikolata çeşitleri için Liva Pastacılık’ı tercih edebileceğinizi de belirtelim.

Bonus: Açılış Pastası

açılış pastası

Dükkan açılışı yapacağını duyduğunuz yakınına onu mutlu edecek bir jest yapmak istiyorsanız, açılışta kesilecek pastayı satın alarak sürpriz yapabilirsiniz. Pasta seçimi yaparken tercih ettiğiniz pastanın tasarımının açılışa katılacak kişi sayısına, organizasyon konseptine ve marka kimliğine uygun olması gerektiğinin de altını çizmekte fayda var.

Bu konuda organizasyon hizmeti ile özel günlerde de ihtiyaçlara kaliteli çözümler sunan Liva Pastacılık’a güvenebilirsiniz. Dükkan açılışı için en uygun pastayı Liva’nın özel gün ve doğum günü pastaları arasından seçebileceğiniz gibi özel pasta siparişi hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Bu içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:

Önceki Makale Yılbaşı Atıştırmalıkları ile Sofralara Lezzet Katın! Yılbaşı Atıştırmalıkları ile Sofralara Lezzet Katın!